Pieno pasaka Varnių regioniniame parke

JAUČIAI PELKĖSE BAUBĖ

OŽIAI ANT KALNŲ MEKENO

ŠIAURĖS ELNIAI BĖGIOJO

PIENO UPĖS TEKĖJO...

Varnių regioninio parko lankytojų centras įsikūręs ant vienos aukščiausių Varnių apylinkėse kalvų – Vožtakių kalno - Ožtakių kaime. Anksčiau šis kaimas vadinosi Vožtakiais – vietinių kalboje reiškė ožių takai. Šiuo metu didelė šio kaimo dalis verčiasi pienininkyste. Kaime yra apie 52 trobas, iš jų 12-oje – melžiamos karvės.

Apsilankę Varnių regioninio parko lankytojų centre esančioje ekspozicijoje „Septyni keliai iš Varnių“ susipažinsite su šios saugomos teritorijos vertybėmis ir išskirtiniu paukščiu Perkūno oželiu, kuris mekena kaip tikras ožys. Paukštis garsą skleidžia ne gerkle, o uodega. Kaip jis tai daro, sužinosite apsilankę pas mus.

Taip pat čia sužinosite, kokį pieną gėrė šių vietų pirmieji gyventojai. Vėliau bus galimybė sužinoti, kokie gyvūnai savo jauniklius maitina pienu. Antroje edukacinės programos dalyje keliausime į Debesnų pelkę susipažinti su šioje pelkėje besiganančiais įspūdingais raguočiais Herefordais, kurie čia ganosi, o kartu ir saugo nuo išnykimo visai Europai svarbius augalėlius. Pageidaujantys, vakare ar anksti ryte gali keliauti į nendrėmis apaugusią Lūksto ar Biržulio ežero pakrantę pasiklausyti jaučio balą turinčio didžiojo baublio. Šioje edukacinėje programoje taip pat susipažinsite ir su kitais įdomiais parko paukščiais. Po vakarinių edukacinių užsiėmimų galima apsistoti Gamtos mokykloje, kurioje yra 30 nakvynės vietų. Pageidaujant bus galima paragauti karvės ir ožkos pieno bei sūrio iš vietinių pienininkystės ūkių. Taip pat norintys galės aplankyti Žemaitijos pieno kooperatyvų parką, esantį šalia menamo Žemaičių kunigaikščio Vykinto miesto.

Tie, kurie tikrai neabejingi gamtai, gali keliauti į Biržulio pelkynus ieškoti stambiųjų gyvūnų (žinduolių) pėdsakų, čia išmoksite atskirti karvės, briedžio, stirnos bei šerno pėdsakus.

 

 

Kontaktai

Naujienos
Partneriai
Žiūrėk telefone

Nuskenavęs „Pieno kelias“ QR kodą, klientas yra iškart nukreipiamas į interneto puslapį su išsamiu dominančio produkto ar paslaugos aprašymu.

Norint nuskaityti QR kodą, reikia išmaniojo telefono su interneto ryšiu ir fotokamera bei specialios QR nuskaitymo programos.