Varnių regioninio parko lankytojų centras įsikūręs ant vienos aukščiausių Varnių apylinkėse kalvų – Vožtakių kalno - Ožtakių kaime. Anksčiau šis kaimas vadinosi Vožtakiais – vietinių kalboje reiškė ožių takai. Šiuo metu didelė šio kaimo dalis verčiasi pienininkyste. Kaime yra apie 52 trobas, iš jų 12-oje – melžiamos karvės.
Gaudkalnio Kitoks ūkis įkurtas 2010 m. gražioje kalno papėdėje. Mūsų valda išsidėsčiusi palei namus, aplink ežeruoto Žemaičių kalvyno Gaudkalnio plokštikalnį, nuo kurio atsiveria patys gražiausi vaizdai: Varnių ir Pavandenės bažnyčių bokštai, o gražią dieną – ir Biržulio ežero mėlynė. Ūkio valdą sudaro kelios senos sodybvietės su išlikusiais sodais, darželių likučiais, senkapiu, maro ir Antrojo pasaulinio karo vokiečių karių kapinaitėmis.
Nuo 2007 m. Činskių ūkyje puoselėjama avininkystė, glaudžiai bendradarbiaujama su partneriais Lietuvoje ir Vokietijoje, dalyvaujama įvairiuose projektuose, noriai dalijamasi gerąja darbo patirtimi. Įsikūręs gražioje ir istorinėje Žemaitijos vietovėje, šalia Rainių miestelio, netoli Telšių, Vabalių kaime, „Činskių ūkis“ išsiskiria ne tik unikalia vieta, gražiu kraštovaizdžiu, bet ir siūlo maitinimo paslaugą – paragauti ėrienos patiekalų, pieno produktų bei siūlo įsigyti avienos, ėrienos produkcijos. Apsilankę Činskių ūkyje pajusite tikrą ūkiško gyvenimo dvasią.
Kiekvienas besirūpinantis savo šeima sutiks, kad rūpestis prasideda nuo bendro šeimos stalo, ant kurio turėtų būti tik aukščiausios rūšies gaminiai. Vis daugiau šeimų rūpinasi savo maistu, dėl to „EKO Žemaitija“ siūlo tik sertifikuotus, ekologiškus pieno produktus.
UAB Kontėna veikla prasidėjo dar 2009 m., kai draugai, giminės ir pažįstami ėmė prašyti pagaminti jiems natūralios giros. Tai buvo pirmas produktas, paskatinęs sukurti įmonę ir užsiimti natūralių produktų gamyba.
UAB „Žemaitijos hidroenergija“ priklausanti kaimo turizmo sodyba „Angelų malūnas“ įrengta kultūros paveldo objekte, renovuotame 2010 m. Malūne veikia muziejus, kuriame demonstruojama senovinė grūdų malimo įranga.
Kaunatavos bendruomenė įsikūrė 2005 m. Įgyvendinusi ES finansuojamą projektą, ji suremontavo seną klėtį ir įrengė Amatų kiemelį, kuriame rengiami edukaciniai užsiėmimai, kaip obuolių sūrio gaminimas, meduolių kepimas pagal senovinį receptą, meninio karpymo pamokos.
Telšių rajono Luokės bendruomenė įkurta 2003 metais. Įgyvendinus projekto „Amatų kiemelio įrengimas ir pritaikymas bendruomenės poreikiams", Luokės miestelyje įrengtos duonos ir bandelių kepyklėlė bei patalpos edukacinei veiklai plėtoti. Kepiniams reikalingi pieno produktai perkami iš vietos ūkininkų.
Projektas „Pieno kelias: nuo vietos gamintojo iki vartotojo“ Nr. 4TT-KE-13-1-0002 finansuojamas, pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos IV krypties „LEADER metodo įgyvendinimas“ priemonę „Teritorinis ir tarptautinis bendradarbiavimas“.